Молодь живиться новими ідеями

20-23 червня з нагоди Дня молоді на Хмельницькій АЕС  проведено V молодіжний форум «Наука та виробництво у житті регіону». Захід відбувся за підтримки УкрЯТ та Національного університету «Острозька академія». У форумі взяли участь представники підприємств атомної енергетики, наукових установ, проектних організацій, профільних вишів.

У рамках програми форуму відбувся традицій­ний технічний тур на об’єкти Хмельницької АЕС. Зокрема, молоді атомники побували у інформаційному та навчально-тренувальному центрах атомної станції, відвідали машинне відділення другого енергоблока, а також ознайомилися з хімічними процесами підготовки води для технічних потреб ХАЕС на дільниці хімводоочищення.

Традиційно молодь мала нагоду задати питання керівництву та ознайомитися із основними подіями у ядерно-енергетичному секторі. Найбільше молодих атомників цікавило питання введення ринку електроенергії. На це та інші питання молоді атомники отримали відповіді від керівництва УкрЯТ, молодіжних лідерів Хмельницької АЕС. Зокрема, президент УкрЯТ Григорій Муляр ознайомив активну молодь із основними подіями у галузі, акцентуючи увагу на етапі переходу Енергоатома до впровадження енергоринку.

Під час зустрічі учасники форуму також ознайомилися із основними зав­даннями Всесвітньої асоціації орга­нізацій, які експлуатують атомні станції (ВАО АЕС). Про це розповів представник ВАО АЕС, провідний інструктор відділу  підготовки оперативного персоналу навчально-тренувального центру ХАЕС В’ячеслав Іванов.

«Мета ВАО АЕС – підвищення надійності і безпеки атомних електростанцій шляхом обміну досвідом та впровадження кращих практик. Подальші перспективи та рівень надійності роботи АЕС залежать саме від молодих та перспективних працівників галузі, таких, які зібралися на форумі».

Під час форуму молоді атомники побували у Острозькій академії, де не лише ознайомилися із закладом, а мали нагоду представити свої доповіді.

З позитивними емоціями та новими знаннями учасники V молодіжного форуму залишали місто-супутник Хмельницької АЕС, щоб донести до своїх колективів все найкраще, що отримали під час заходу.

Фото Олени Веселової та Надії Походонько