Міністерство охорони здоров’я повідомило, що в зв’язку з реформування екстреної медичної допомоги, запити населення на температуру чи тиск виконуватимуть лікарі первинки.

На думку Міністерства, екстрена медична допомога повинна відповідати тільки на найважливіші виклики, коли життя пацієнта знаходиться дійсно під загрозою. Саме тому, виклики на високу температуру, тиск чи інші некритичні захворювання екстреної меддопомогою здійснюватись не будуть.

Але, МОЗ гарантує альтернативу. Як повідомляє прес-служба, Міністерство буде розвивати систему невідкладної допомоги на первинній ланці.

«Працівники екстреної медичної служби зможуть ефективніше розділяти виклики на такі, що потребують приїзду бригади екстреної допомоги разом із госпіталізацією пацієнта і такі, де достатньо приїзду лікаря невідкладної допомоги, яку здійснює лікар первинної ланки (сімейний лікар, терапевт або педіатр) або ж його консультації телефоном. Діти з високою температурою, люди з високим тиском та станами, що не загрожують життю саме зараз не залишаться без допомоги! До них приїде або проконсультує лікар, проте не екстреної, а невідкладної допомоги», — повідомляє прес-служба МОЗ.

Наказом від 26 жовтня 2017 року N 1542 було скасовано професію «фельдшер медицини невідкладних станів»

Як швидко запрацюють лікарі первинки за новою системою, поки невідомо. Також невідомо, чи надаватимуть їм для такої роботи транспорт. Втім, дуже очікувати цього не потрібно. Як раніше повідомляв заступник міністра Павло Ковтонюк, в МОЗ розраховують, що лікарі відкриватимуть свої кабінети прямо в житлових будинках і таким чином будуть максимально доступні для населення.

Кого в першу чергу МОЗ вижене з медицини. Ковтонюк розповів про зайвих лікарів