Наявність риби як складова безпечної експлуатації

Працівники дільниці біомеліорації гідротехнічного цеху Хмельницької АЕС беруть участь у  зарибленні водосховища електростанції. До кінця року заплановано випустити  202 тисячі штук малька товстолоба, коропа, чорного та білого амура.

Поповнення водних біоре­сур­сів відбувається в рамках програми розвитку рибного господарства на 2018-2022 роки та згідно із «Режимом рибогосподарської експлуатації ставка-охолоджувача Хмельницької АЕС», розробленої Інститутом рибного господарства Академії Наук України­ і погодженої із Поділь­ським державним басейновим управлінням охорони водних живих ресурсів та Державним управлінням екології та природних ресурсів у Хмельницькій області.

За словами начальника гідротехнічного цеху Віктора Турицького, наявність риби у водоймі є технологічною необхідністю, вода для охолодження теплообмінного обладнання має відповідати визначеним хімічним та фізичним характеристикам. Її оптимальний стан здатні підтримувати разом з іншими чинниками природні біомеліоратори – білий амур, товстолоб, короп тощо. Вся риба, що знаходиться у водосховищі, працює на підвищення якості води і, звичайно, безпеки діючих енерго­блоків. Забезпеченню біологічної меліорації водойми сприяє праця персоналу інкубаційного цеху, у складі якого виробничі приміщення, рибницькі ставки, садкові понтонні секції та допоміжне обладнання, необхідне для штучного розведення коропових та рослиноїдних риб.

За процесом зариблення водосховища  слідкували члени комісії із зариблення. Крім представників Хмельницької АЕС процес примноження рибних запасів на водосховищі контролювали працівники органів рибоохорони та місцевих органів самоврядування.

Наш кор.