Нетішинські шаблі з медальним відблиском

Шаблістка Аліна Комащук вдруге стала чемпіонкою світу. А команда збірної України за її участі та іншої нетішинки - Ірини Щуклої, виборола бронзу.

На чемпіонаті світу серед юніорів в Поречі (Хорватія) Аліна Комащук в останній день індивідуальних змагань завоювала золото, обігравши в напруженому фінальному поєдинку американку Адріану Ярок.

Треба відзначити, що Аліна змусила своїх уболівальників неабияк понервувати: захопивши ініціативу на початку поєдинку і повівши в рахунку 6:3, Комащук раптом розгубилася і почала пропускати удари. Далі суперниці почали грати в «догонялки» - американка лідирувала, українка надолужувала згаяне. І от коли, здавалося б, перемога була майже в руках у Ярок (рахунок був 14:12 на користь останньої), Аліна змогла зібратися і нанести поспіль три удари, завершивши, таким чином, бій з рахунком 15:14 на свою користь.

Для Аліни це не перше індивідуальне золото чемпіонату світу - у 2010 році в Азербайджані Аліна також завоювала титул найсиль­нішої спортсменки планети, але у віковій категорії «кадети».

Була надія на ще одну медаль, адже у чвертьфінал крім Аліни пробилася ще й Ірина Щукла. Але з рахунко­м 9:15 нетішинка поступилася італійській спортсменці Мартіні Крісцо.

Проте, у командних змаганнях обидві нетішинки проявили себе якнайкраще.

Аліна Комащук, Ірина Щукла, Марина Семенько та Олександра Мамонтова спочатку в 1/16 фіналу здобули перемогу над китаянками (45:41), потім пере­могли кореянок (45:43), у півфіналі поступилися француженкам (28:45) і в поєдинку за бронзу виграли у польок (45:29).

Таким чином, за підсумками юніорського чемпіонату світу, українські фехтувальники привезуть на батьківщину дві нагороди - індивідуальне золото ша­блістки Аліни Комащук і бронзу командної жіночої шаблі.

Власна інформація