М’яч над сіткою

Чемпіонат України з волейболу  серед чоловічих команд вищої ліги, як і в минулому сезоні, стартував за участі  16 команд. «ХАЕС – НАЕК» з міста атомників Хмельниччини знову в числі учасників. Решта команд наступна: «Фаворит» (Лубни), який «вилетів» із Суперліги, команди, які грали у вищій лізі в минулому сезоні - ВК «Бахмут-ШВСМ» (Бахмут), «Булава» (Львів), «Заваір» (Березівка, Одеська обл.), «Новатор-2-Прикордонник» (Хмельницький), СК «Херсон-Сіті» (Херсон), «Колос» (Новоселиця), «Олюртранс» (Луцьк), «Локомотив-ХДВУФК №1» (Харків), «Зміївський енергетик» (Слобо­жан­­ське, Хар­ківська обл.) колишня команда «ХОВУФКС-Юридична академія-2», ФСТ «Спартак» (Свалява), НУФВСУ (Київ), а також новачки дивізіону - ВСК «МХП-Вінниця-2», «Агро-Спорт» (Антонівка, Херсонська обл.), «ШВСМ-СумДУ» (Суми). Відзначимо повернення на національну орбіту – після річної перерви – сумської команди. До речі, вона знову представляє Сумський державний університет.

Змагання проходитимуть за тією ж схемою, що і у попередньому сезоні.

На першому етапі команди, які умовно розділені на чотири групи, зіграють в одне коло один із одним, тобто по 15 матчів. У першому турі учасники в кожній групі зіграють в одне коло, потім за схемою «2 на 2» зіграють ще шість турів, тобто ще 12 матчів.

На другому етапі команди, які посіли 1-4-е місця, зіграють два кола в два тури. Другий етап вони розпочнуть з бонусними очками, відповідно до зайнятих місць: 1-е місце – 3 очки, 2-е – 2 і так далі. Перший тур приймає команда, яка посіла друге місце на першому етапі, другий тур – команда, яка посіла перше місце.

За 5-8-е, 9-12-е та 13-16-е місця команди зіграють в одне коло в один тур. Боротьба розпочинається без врахування очок, набраних в попередньому етапі.

Команда, яка посіла перше місце, виходить до Суперліги замість останньої команди за підсумками сезону в елітному дивізіоні.

Команда, яка посіла друге місце у вищій лізі, зіграє перехідні ігри за право підвищитися у класі із сьомої командою Суперліги. Суперники зіграють серію з п’яти матчів до трьох перемог.

Наша дружина зіграла перший тур у Хмельницькому. Поки що, суперників не вдалось здолати. Зокрема «Новатор-2-Прикордонник» (Хмельницький) наніс поразку у трьох партіях з чотирьох - (25:21, 25:16, 23:25, 25:19). «Фаворит» також поклав залікові очки у власну крамничку: «Фаворит» - ХАЕС-НАЕК 3:1 (25:21, 25:14, 23:25, 25:23). Поступилась наша команда у п’ятираундовому протистоянні  «Колосу» - 2:3 (23:25, 25:17, 20:25, 25:23, 12:15). Як бачимо, наша команда гідно протистоїть суперникам і всі перемоги ще попереду.

Росте підмога

В спортивних залах Національного університету «Острозька академія» та КЗ «Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою» Рівненської облради відбувся четвертий міжобласний турнір з волейболу серед юнаків 2004 року народження. За призи боролися вісім команд із семи областей України, до складу яких входило понад 100 юнаків.

Команди були розділені на дві під­групи. В першій найбільше перемог здобули команди з Луцька та Острога, які здолали суперників із Львова та Сміли, що на Черкащині. У підгрупі «Б» кращими були юні волейболісти Нетішина та Тернополя, які перемогли суперників із Новограда-Волин­ського та Черкас. Цікаво, що всі поєдинки на цьому етапі завершилися з однаковим рахунком 2:0.

У першому півфіналі тернополяни здолали лучан. В другому зустрічались острожани та нетішинці. Першу партію в напруженій боротьбі острозька команда впевнено виграла – 25:11. У другій також вела в рахунку, але нетішинці у гострій боротьбі вирвали перемогу – 26:24. У заключній партії команди також боролися відчайдушно. У заключній частині нетішинці знову схилили шальки терезів на свою користь. У боротьбі за перше місце у третій партії нетішинці здолали тернополян і святкували перемогу.

Іван Глушман