Вхід

Очищення води за новою технологією

Пт, 16 Квітня 2010

Нещодавно на ХАЕС проведено функціональні випробування установки центрифугування. За випробуванням спостерігали представники Єврокомісії, заводу-виробника, підрядних організацій. Випробування пройшли успішно. Було підтверджено всі проектні параметри установки.

За словами заступника начальника хімічного цеху з реконструкції та модернізації Дмитра Корсуна (на знімку), питання переробки радіоактивних відходів є важливими для атомної енергетики. Згідно з проектом, на АЕС, де використовуються реактори типу ВВЕР- 1000, засто­cо­вується технологія очищення трапної води від нерозчинених домішок за допомогою баків-відстійників з використанням гравітаційної седиментації. Вода освітлюється за допомогою сили тяжіння у баку-відстійнику. Ця технологія не дозволяє виводити домішки  із технологічного циклу і тому вони постійно накопичуються у баках. За період експлуатації першого та другого енергоблоків ХАЕС ємності для зберігання  рідких радіоактивних відходів (фільтруючих матеріалів та шламів)  заповнені на 75 відсотків. Нова технологія центрифугування допоможе не тільки зменшити їх кількість, а й підвищити якість очищення води від нерозчинних домішок. Технологія освітлення води за допомогою установки центрифугування більше як у 5000 разів ефективніша за технологію освітлення у баках-відстійниках. Продуктивність установки центрифугування відповідає продуктивності 300 баків-відстійників, будівництво яких із відповідною інфраструктурою привело б до великих капітальних вкладень.

- Коли розпочався процес запровадження нової технології переробки радіоактивних відходів?

- У 1993 році була складена пропозиція в Єврокомісію про необхідність застосування на ХАЕС нової технології очищення трапних вод. До 2002 року тривав процес узгодження фінансування проекту Єврокомісією, а з 2006 року розпочався процес монтажу. Згодом були проведені пусконалагоджувальні роботи, а також розпочався процес підготовки персоналу у рамках «м`якої» допомоги Єврокомісії ІСЯБ за чотирма темами: тепломеханічне обладнання установки центрифугування, тепломеханічне обладнання системи поводження з бочками, обладнання системи контролю та управління установкою, програмне забезпечення фірми Siemens. У процесі навчання взяли участь спеціалісти хімічного цеху, енергоремонтного підприємста, цеху теплової автоматики та вимірювань, навчально-тренувального центру.

Випробування системи буде тривати до кінця року, за результатами дослідної експлуатації будуть оформлені відповідні документи.

Олександр Шустерук

 
ВідмінитиДодати коментар


 

Всі публікації

Достойная полноценная еда всего за десять минут, ТЕПЕРЬ В УКРАИНЕ!!!