Північно-західна Держінспекція з ядерної та радіаційної безпеки                  Держатомрегулювання України на території Хмельниччини повідомляє

У ІV кварталі 2012 року Північно-західною Держінспекцією було розглянуто заяви 8 суб’єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії Хмельницької області. За результатами розгляду видано 1 ліцензію на провадження діяльності з використання ДІВ Хмельницькому обласному кардіологічному диспансеру та внесено зміни (продовження терміну дії ліцензії, поширення дії ліцензії на додаткові ДІВ тощо) до діючих ліцензій наступних суб’єктів: Славутська центральна районна лікарня ім. Ф.М. Михайлова; Державний заклад «Спеціалізована медико-санітарна частина № 4», м. Нетішин; Хмельницький військовий госпіталь (військова частина А2339); Сектор медичного забезпечення Управління МВС України в Хмельницькій області; Хмельницька обласна дитяча лікарня; Малієвецький обласний дитячий туберкульозний санаторій «Світанок»; ТОВ «Поллар».

Північно-західною Держінспекцією у напрямку здійснення державного нагляду за дотриманням підприємствами, установами та організаціями Хмельницької області вимог законодавства України, норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки, умов виданих ліцензій у сфері використання ядерної енергії у ІV кварталі 2012 року проведено 4 планові, 2 непланові інспекції та 8 інспекційних (передліцензійних) обстежень, в т.ч передліцензійне обстеження ВП “Хмельницька АЕС”.

За результатами проведених інспекцій надані приписи щодо усунення виявлених порушень.

У ІV кварталі 2012 р. радіаційних аварій та інцидентів з ДІВ на території Хмельницької області не зафіксовано.

Державна система регулювання ядерної та радіаційної безпеки дозволяє підвищити рівень захисту населення Хмельницької від впливу іонізуючого випромінювання шляхом встановлення ефективної перешкоди радіологічному тероризму, запобігання незаконному обігу ДІВ та ядерних матеріалів, ефективного виконання міжнародних зобов’язань України щодо нерозповсюдження ядерної зброї, підвищення рівня фізичного захисту ДІВ та ядерних матеріалів, мінімізації ймовірності радіаційних аварій з ДІВ.

До речі, Північно-західна державна інспекція з ядерної та радіаційної безпеки є територіальним органом Державної інспекції ядерного регулювання України і забезпечує реалізацію державної полі­тики у сфері використання ядерної енергії на територіях Волинської, Рівненської, Тернопільської та Хмельницької областей.

На території Хмельницької області джерела іонізуючого випро­мі­нювання (далі – ДІВ) використовуються 125 підприємствами, організаціями та установами. В тому числі: промисловими та науково-дослідними закладами – 18, лікувально-профілактичними установами – 107.