Петро Котін: «ми повинні забезпечити

людям нормальні умови життя поряд із об’єктом, де вони працюватимуть»

АТ «НАЕК «Енергоатом» активно підтримує своїх працівників, які були вимушені покинути тимчасово окупований Енергодар і працевлаштуватися на інших атомних електростанціях, зокрема на Хмельницькій АЕС. У рамках цих заходів енергокомпанія забезпечує фахівців, які переїхали, гідними умовами для проживання поблизу нового місця роботи.

Енергоатом продовжує виконувати комплекс підготовчих робіт на майданчику добудови енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС. І перше місце у цьому процесі займають не виробничі питання, а люди, які залучатимуться до виконання робіт з добудови енергоблоків.

«Ми не маємо кадрових проблем із заповненням усіх вакантних посад на будівництві, але ми повинні забезпечити людям нормальні умови життя поряд з об’єктом, де вони працюватимуть», – докладніше про заходи для забезпечення комфортних умов для переселених працівників розповів очільник АТ «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін у своєму блозі для видання «Кореспондент».

Керівник енергокомпанії зауважив, що на перших стадіях спорудження енергоблоків буде залучено близько однієї тисячі фахівців, але на піку – майже 9 тисяч робітників. І всі вони повинні мати житло з усіма зручностями. Як відомо, місто-супутник Хмельницької АЕС Нетішин, не має вільного житлового фонду. Сюди переїхало багато людей з тимчасово окупованих територій, які вже облаштувалися та ймовірно залишатимуться і надалі жити у місті атомників.

Наразі 600 працівників Запорізької АЕС, які разом із сім’ями покинули свої домівки в тимчасово окупованому Енергодарі, вже працевлаштовані на Хмельницькій АЕС.

Цей крок спрямований не лише на збереження кадрового потенціалу атомної галузі України, а й на підтримку людей, які зіткнулися з випробуваннями через війну. Більшість із них буде залучено до будівельно-монтажних робіт на енергоблоках №3 та №4 ХАЕС. Всі працівники потребують термінового житлового забезпечення.

Тому енергокомпанія знайшла швидкі рішення для розв’язання цієї проблеми і в найкоротші строки облаштувала два модульних містечка.

Перше з них  –  4 модульні будинки шведського виробництва, які складаються із 44 однокімнатних помешкань та  4-х  двокімнатних. Їх отримали як допомогу від Швеції. Петро Котін подякував уряду цієї країни та всім відповідальним особам, які швидко розглянули цей проєкт і прийняли рішення про надання допомоги.

Друге модульне містечко складається з невеличких будинків українського виробництва, які замовила Хмельницька АЕС, і їхня кількість надалі зростатиме.

Тож співробітники Енергоатому тимчасово проживатимуть у компактних, але повністю облаштованих будиночках із меблями, побутовою технікою та іншим приладдям.

Ці працівники втратили свої домівки, майно. Їхні помешкання залишилися на окупованих ворогом територіях. Але попри всі труднощі вони не зрадили Україну й не пішли на співпрацю з рашистами. Запорізькі атомники заслуговують на гідні умови проживання, роботу та повагу до себе, і обов'язок енергокомпанії – підтримати їх.

«Наразі ми розглядаємо кілька варіантів будівництва нових багатоквартирних будинків у Нетішині, щоб, як і раніше при спорудженні енергоблоків Хмельницької АЕС, наші атомники мали постійне житло та всю необхідну соціальну інфраструктуру. Адже попереду у нас і будівництво 5-го та 6-го енергоблоків ХАЕС. Тому питання житлового забезпечення наших працівників будемо вирішувати комплексно і системно. Якщо для цього буде необхідно розширювати межі міста Нетішина, то будемо звертатися з відповідним клопотанням до місцевих органів влади», – зазначив Петро Котін.

Будівництво нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС – це один із найважливіших інфраструктурних проєктів повоєнної відбудови та відновлення України. Керівництво енергокомпанії наголошує, що всі підготовчі роботи потрібно виконати вже зараз, створивши гідні умови для праці й соціального забезпечення будівельників-атомників, щоб вже не зупинятися після нашої Перемоги.

За матеріалами АТ «НАЕК «Енергоатом»

«Виїхали з однією валізкою, фактично без речей. Та краще не мати нічого, але бути вільними».

Енергодарці оглянули свої майбутні помешкання у Нетішині

Нещодавно, під час відвідування Хмельницької АЕС, Петро Котін і керівництво електростанції поспілкувалися із запорізькими атомниками, які невдовзі заселяться в будинки модульного містечка.

Працівники ЗАЕС мріють якнайшвидше повернутися на рідну електростанцію до свого міста, але умови, які для них створює керівництво Енергоатому та Хмельницької АЕС, їх цілком влаштовують. Вони подякували енергокомпанії за підтримку і можливість проживати в модульних будинках, які обладнані всім необхідним.

«Двадцять років я працював на Запорізькій АЕС. Бракує слів, щоб описати ситуацію в окупованому Енергодарі: люди зі зброєю, репресії, обходи по квартирах… Важко було виїхати. У травні цього року приїхав у Нетішин, вже пів року  працюю на відновленні 3-го енергоблока ХАЕС. Дякую енергокомпанії, що дала роботу, і ми продовжуємо приносити користь Україні.  Оскільки ми втратили власне житло, енергокомпанія обіцяє нас тимчасово поселити у модульному містечку. Наразі приїхали оглянути оселі, які нам пропонують безкоштовно. Все добре. Дякуємо за те, що матимемо власний куток. У Нетішині поки що мешкаю сам, дружина з сином-студентом – у Києві. Сподіваюся, що оселимося тут разом. Але найбільше віримо в деокупацію ЗАЕС і що ми, як і раніше, будемо щасливо жити в Енергодарі», – розповів  працівник енергоремонтного підрозділу ЗАЕС Ігор Журба під час огляду свого майбутнього житла.

«Ми з дитиною виїхали з Енергодара у 2022 році, чоловік – дещо пізніше. Виїхали з однією валізкою, фактично без речей. Та краще не мати нічого, але бути вільними… Відразу мешкали, як то кажуть, то тут, то там, але нам запропонували роботу на ХАЕС. Зараз ми з чоловіком обоє працюємо на Хмельницькій АЕС: я – техніком, він – слюсарем. Оскільки наша родина залишилася без нічого, нам зателефонували і запропонували оглянути житло. Ми дуже вдячні за підтримку, за те, що нас не кинули напризволяще, а допомагають», – додала працівниця ЗАЕС Вікторія Карпенко.

«Зараз краще тут, ніж там (в Енергодарі)», – зізналася жінка в розмові з Петром Котіним та особисто подякувала керівництву енергокомпанії за підтримку.

Запорізькі атомники заслуговують на гідні умови проживання, роботу та повагу до себе, і обов’язок суспільства – підтримати їх.

Лариса Власюк