Спортивну честь міста підносять вихованці КДЮСШ

Нетішин відомий далеко за межами області насамперед завдяки вдалим виступам спортсменів на міжнародній арені. Найгучніше про місто «розповіли» вихованки КДЮСШ профспілкового комітету ХАЕС олімпійські чемпіонки Пекіну Ольга Жовнір та Галина Пундик. Саме фехтувальники з-поміж інших видів спорту, що культивуються у Нетішині, найзнаніші. Бо примножують славу. Принаймні одна з останніх – Кубок Європи серед збірних команд  у Орлеані принесла нам срібну сходинку. Не вперше у цих змаганнях, що виявляють найкращу шаблістську дружину на континенті, нетішинки в числі призерів. Цього разу за честь міста боролись Ольга Жовнір, Галина Пундик, Аліна Комащук та Ірина Щукла. Остання спортсменка відтепер додасть до звання майстра спорту приставку – міжнародного класу. Загалом, за останні десять днів Ольга Жовнір увійшла до сімки кращих на турнірі Гран-прі, стала переможницею етапу Кубка світу в командних змаганнях.

Відзначимо, що Нетішин готує гідну зміну титулованим колегам. У відкритому Кубку Черкаської області зразу три наших мушкетери вибороли бронзові медалі. Це Марія Цимбота, Мар’яна Рольська  та Віктор Тарикін.

На чемпіонаті України серед кадетів  у Києві в індивідуальних змаганнях Максим Поліщук шостий, Василь Процюк та Надія Козак – восьмі, дев’ята Марія Цимбота, десята Анастасія Бережна, одинадцята Дарія Баришнікова і 15 Мар’яна Рольська. В командних змаганнях дві команди Нетішина зайняли четверту-п’яту сходинки. Юнаки також піднялись на четверту сходинку, і лише наймолодші – дванадцяті.

Самбо - перший вид спорту, у якому вихованці Г.Горохова дебютували на міжнародній арені. Перший майстер спорту, майстер спорту міжнародного класу та заслужений майстер спорту України в Нетішині виховані в секції самбо. Маємо чемпіонів і призерів світу та Європи, володаря Кубка світу тощо. Зростає й молодь. На чемпіонаті України серед юнаків 1995-1996 років у Керчі нетішинці вибороли дві медалі: золоту - Олександр Мирончук у вазі 70 кг, та бронзову – Анатолій Хмелюк у вазі 52 кг. Добре боролись Василь Кравчук, Юрій Савчук, Ярослав Кузьминчук та Ігор Ющук.  Готував спортсменів до змагань заслужений майстер спорту України Руслан Задворний.

Останнім часом отримав розвиток такий вид спорту, як кікбоксінг. В Житомирі на відкритому чемпіонаті області нетішинці були на висоті. Зокрема  перше місце вибороли Галина Ніконова (45 кг,фул) і Владислав Мельник (51кг, Лоу-кік).  Срібних нагород добились Владислав Мельник (51кг,фул), Ілля Швець (63,3 кг,фул), Дмитро Кулак (54 кг, фул), Олександр Троцюк (63,5 кг, фул), Антон Поліщук (57 кг, фул). Бронза у Євгена Костенка (40 кг,фул).

Ще один відомий напрямок у спорті міста – бокс. Підготовлено плеяду майстрів спорту. І вид досить популярний не лише серед чоловіків, але й жінок. На відкритому чемпіонаті Житомирської обласної органі­зації ФСТ «Україна» нетішинець Максим Бабійчук був третім, а на відкритому чемпіонаті Хмельницької області серед жінок, що проходив у Нетішині, честь міста гідно захистили переможниці у своїх вагових категоріях Анастасія Марушкевич, Олена Карпюк та Тетяна Нетикша.

Віктор Павлов

На знімку: атакуючий випад

Фото  Валерія  Валуєва