Створюватимуться лікарняні округи

За інформацією сайту облдержадміністрації, у Хмельницькій області планують створити три госпітальних округи.

Центральний Хмельницький, південний Кам’яне­ць-Подільський та північний Шепетівський.

До складу центрального ГО увійдуть: місто Хмельницький, Волочиський, Городоцький, Теофіпольський, Красилівський, Старокостянтинівський, Старосинявський, Летичівський, Деражнянський, Хмельницький, Ярмолинецький райони. Чисельність населення в окрузі 672,0 тисяч осіб. Відстань від центру округу до найвіддаленіших населених пунктів у окрузі – 121 км,  забезпечується двогодинна доставка хворого до лікарень інтенсивного лікування (ЛІЛ) ІІ рівня.

До складу південного ГО увійдуть місто Кам’я­нець-Подільський, Кам’янець-Подільський, Дунаєвецький, Віньковецький, Чемеровецький, Новоушицький райони. Чисельність населення в окрузі 324,0 тисячі осіб. Відстань від центру округу до найвіддаленіших населених пунктів у Кам’янець-Подільському окрузі – 106 км. За дві години забезпечується довезення  хворого до ЛІЛ ІІ рівня.

До складу північного ГО увійдуть: Шепетівський, Полонський, Ізяславський, Білогірський, Славутський райони та місто Нетішин. Чисельність населення 296,0 тисяч осіб. Відстань від центру округу до найвіддаленіших населених пунктів у Шепетівському окрузі – 96 км.

Доступність до ЛІЛ І рівня всіх населених пунктів у межах 60-хвилинної доставки у літній період. Доставка  пацієнтів з окремих населених пунктів до ЛІЛ у зимовий період може бути проблемною. Для її вирішення  необхідний ремонт та будівництво у віддалених населених пунктах доріг з твердим покриттям.

Зазначена схема госпітальних округів відповідає структурній організації обласного центру екстреної медичної допомоги (ЕМД) та медицини катастроф, у складі якого функціонує 3 станції ЕМД (Хмельницька, Шепетівська, Кам’янець-Подільська).

 У Хмельницькому ГО  планується створити: одну лікарню інтенсивного лікування ІІ рівня на базі Хмельницької міської лікарні, Хмельницької міської дитячої лікарні, Хмельницького міського перинатального центру; 5 лікарень інтенсивного лікування І рівня на базі Волочиської, Старокостянтинівської, Летичівської ЦРЛ (всі притрасові),  Городоцької, Красилівської ЦРЛ; 5 лікарень планового лікування на базі Хмельницької, Деражнянської, Старосинявської, Теофіпольської, Ярмолинецької ЦРЛ.

У Кам’янець-Подільському ГО планується створити: одну лікарню інтенсивного лікування ІІ рівня на базі Кам’янець-Подільської міської лікарні, Кам’янець-Подільського перинатального центру, Кам’янець-Подільської ЦРЛ; один ЛІЛ І  рівня на базі Дунаєвецької ЦРЛ  (притрасова); 3 лікарні планового лікування на базі Віньковецької, Новоушицької, Чемеровецької ЦРЛ.

У Шепетівському ГО планується створити: одну лікарню інтенсивного лікування ІІ  рівня на базі Шепетівської ЦРЛ та Шепетівської залізничної лікарні; три ЛІЛ І рівня на базі Славутської та Ізяславської ЦРЛ, Нетішинської СМСЧ; 2 лікарні планового лікування на базі Полонської, Білогірської ЦРЛ.