У зиму з теплом і комфортом

Нещодавно на ХАЕС, згідно із відповідним наказом ДП «НАЕК «Енергоатом» від 15.04.2020 р. та Програмою інспекторської перевірки готовності станції до роботи у осіньо-зимовий період, працювала комісія з числа представників енергокомпанії, Державної інспекції з енергетичного нагляду та Міненерго, яка й з’ясовувала чи достатньо заходів вжили на підприємстві аби в холодну пору року уникнути проблем, пов’язаних зі зниженням температури, можливими рясними снігопадами тощо.

За словами виконуючого обов’язки начальника виробничо-технічної служби Олега Богуша, в рамках підготовки до осінньо-зимового періоду 2020-2021 років та роботи перевіряючих створено як центральну комісію з перевірки готовності ВП ХАЕС до зими, так і комісії з виконання робіт в станційних підрозділах. Розроблено заходи з підготовки будівель та споруд ХАЕС, а також об’єктів соцкультпобуту до роботи в ОЗП. Дві комплексні перевірки, які провели фахівці служби відомчого нагляду і пожежної безпеки, показали рівень виконання запланованих заходів, а комісії підрозділів визначили готовність своїх об’єктів, будівель та споруд нести осінньо-зимові навантаження. Результати перевірок відображені у відповідних Актах.

За участі голови центральної комісії головного інженера ХАЕС Олександра Клєпова, його заступника з ремонту Валерія Лисенка, головного інспектора Василя Лановенка та керівників структурних підрозділів розглянуто широкий спектр питань, спрямованих на досягнення поставлених цілей в плані належної підготовки до зими. Перелік доволі об’ємний і налічує більше 10 пунктів, включаючи як організаційно-технічні заходи, готовність основного технічного обладнання, будівель і споруд, їх теплопостачання і теплозахист, приточно-витяжну вентиляцію (в тому числі підземних комунікацій), так і виконання окремих дозволів ДІЯРУ на експлуатацію першого й другого енергоблоків після проведення ППР та приписів наглядових органів. Не обійшли увагою також ряд інших не менш важливих моментів, серед яких оцінка стану протипожежних заходів та охорони праці, проведення протиаварійних тренувань персоналу, фінансові витрати та забезпечення матеріально-технічними ресурсами для виконання запланованого обсягу робіт.

Комісія, яка працювала на ХАЕС, надала певні рекомендації для забезпечення успішного проходження Хмельницькою АЕС і її містом-супутником Нетішином осінньо-зимового періоду та дійшла висновків, що на підприємстві для цього виконано відповідні заходи у достатніх обсягах. За таких умов прикрих несподіванок не повинно бути. Рішення про видачу Акту готовності станції до роботи в холодну пору року прийматиме центральна комісія Енергоатома за результатами виконання Хмельницькою АЕС рекомендацій щодо усунення виявлених зауважень.

Олег Васильович зазначив, що робота комісії з перевірки готовності до ОЗП проходила у стислі терміни та з дотриманням усіх протиепідемічних заходів, які діють на станції в період карантину. Він подякував персоналу, який брав участь у підготовці до ОЗП, та побажав усім нетішинцям бути здоровими, з теплом і комфортом зустріти й провести зиму. Серед іншого закликав мешканців міста справно розраховуватися за спожиті електроенергію, тепло і воду. Наразі ситуація, за словами співрозмовника, хоч і не критична, але бажає бути кращою.

Ольга Сокол