Україна завершила транскордонні консультації з проекту добудови двох енергоблоків ХАЕС

Міністерство екології та природних ресурсів (Мінприроди) завершило транскордонні консультації з європейськими державами з приводу проекту добудови енергоблоків №3, №4 Хмельницької АЕС, що необхідно в рамках процедури оцін­ки впливу на довкілля (ОВД).

«Вони схвалили законопроект (Урядовий комітет з питань економічної, фінансової та правової полі­тики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної дія­ль­ності – ред.), але там є умови, які стосуються екологічного звіту. Зараз всі матеріали ми підготували, проведені всі транскордонні консультації. Ми очікуємо на цьому тижні отримання звіту. Був направлений запит до Мінприроди, для того, щоб вони прискорили підготовку цього звіту. Вони відповідальні за це», - заявила заступниця дирек­тора Департаменту ядерної енерге­тики та атомно-промислового комплексу Міненерговугілля Світлана Кульчицька.

Кульчицька додала, що в законопроекті про розміщення, проектування та будівництво енергобло­ків №3 та №4 Хмельницької АЕС вказано тип реакторної установки ВВЕР-1000, а також прописано виділення 10% від вартості добу­дови енергоблоків на розвиток 30 кілометрової зони спостереження навколо Хмельницької АЕС.

Однак, за її словами, точно не відомо, коли дане рішення буде прийнято на засіданні Кабінету Міністрів.

«Це залежить від того, як швидко будуть зроблені ці звіти. Ми насправді хочемо, щоб це було як­найшвидше. Вже проведені всі можливі консультації. Якщо це буде через тиждень-два, то буде чудово», - уточнила Кульчицька.

Законопроект про добудову третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС поетапно проходить процес підготовки та вже погоджений зі всіма органами виконавчої влади.

Наприкінці липня 2018 р. Кабінет­ міністрів затвердив техніко-економічне обґрунтування добудови енергоблоків ХАЕС вартістю 72,4 млрд грн. Згідно з документом, встановлена електрична потужність двох енергоблоків становитиме 2094    МВт. За оцінками «Енергоатома», завершення будівництва третього та четвертого блоків ХАЕС дасть додаткову генерацію електро­енергії в Об’єднану енергосистему України на рівні 15 млрд кВт*год на рік.

Ці два проекти визначені як стратегічні: «На Хмельницькій АЕС знаходяться на старті два надважливих проекти для енергетичної безпеки та розвитку нашої держави - Енергетичний міст «Україна-ЄС» та проект добудови 3 та 4 енергоблоків Хмельницької АЕС».