В Енергоатомі визначили переможців Всеукраїнського конкурсу рефератів

6 листопада були обрані переможці загальнонаціонального конкурсу рефератів серед учнівської молоді «Ядерна енергія і світ-2023», організованого ДП «НАЕК «Енергоатом» та ГО «Українське ядерне товариство». Відразу дві представниці Хмельницької АЕС стали призерками всеукраїнського етапу змагань.

У фіналі творчого змагання, що відбувся 1-го та 2-го листопада, взяли участь 25 дівчат і хлопців з міст-супутників вітчизняних АЕС та міст розташування профільних для ядерної галузі закладів вищої освіти. Цьогоріч географію конкурсу було розширено. До участі в заході, крім представників атомних електростанцій, долучилась учнівська молодь з Києва, Харкова, Миколаєва, Дніпра, Волинської області.

Усі вони підготували доповіді про роботу ядерної галузі та всього електроенергетичного сектора України в умовах війни; перспективи розвитку атомної галузі, зокрема технології малих модульних реакторів та використання ядерного синтезу для виробництва електроенергії. Досліджували старшокласники й  енергозбереження та надійне енергозабезпечення споживачів і роль у цьому атомної енергії; екологічні аспекти ядерної енергетики та поводження з радіоактивними відходами. Темами рефератів обрали і роль ядерної фізики в медицині; професії інженерів-енергетиків (дослідили зацікавленість молодого покоління у здобуванні цієї спеціальності); використання роботизованих пристроїв, здатних допомагати персоналу в роботі на АЕС; історії з ядерної фізики та ядерної енергетики і впливу подій минулого на розвиток галузі сьогодні.

Попри значну конкуренцію, учасниці від Хмельницької АЕС продемонстрували високий рівень підготовки. Як результат – перше місце у Софії Кузьменко з рефератом «Інженер-енергетик – перспективна професія у повоєнній Україні» та заохочувальний приз Соломії Шпакович, яка дослідила «Особливості розвитку електроенергетики в умовах війни та її повоєнне відновлення».

Роботи, які презентували дівчата, вирізняються актуальністю та містять елементи власних досліджень. У рефератах призерок також висвітлено профорієнтаційну діяльність Хмельницької АЕС.

Ознайомившись з усіма роботами, журі конкурсу визначило переможців. Беззаперечним лідером серед учасників стала Катерина Чкуаселі (м. Харків) з рефератом «Проблеми розвитку термоядерної енергетики в світі та в Україні». Вона отримала гран-прі. Перше місце виборола Софія Кузьменко (м. Шепетівка, Хмельницька область), друге місце посіла Віта Мунтян (м. Миколаїв) з роботою «Ядерна енергетика України під час війни: як нам захистити себе», на третьому місці – Євгенія Ілюшкіна (м. Південноукраїнськ) з рефератом «Порівняння роботи АЕС з малим модульним та водо-водяним реактором».

Ще три учасники отримали заохочувальні місця: Станіслав Жураківський (м. Південноукраїнськ) з рефератом «Роботи – маленькі помічники атомних гігантів», Соломія Шпакович (м. Нетішин) та Анастасія Кіріченко (м. Вараш) з рефератом «Атомна енергетика та зміна клімату».

До складу журі увійшли: Олег Зелений (ВП «Науково-технічний центр» ДП «НАЕК «Енергоатом»), Олександр Мазурок (Energy Safety Group), Валерій Туз (кафедра атомної енергетики НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»), Валерій Зуйок (Національний науковий центр «Харківський фізико-технічний інститут»), Владислав Лесько (кафедра електричних станцій та систем ВНТУ), Євген Малий (Інститут ядерних досліджень НАНУ), Данило Лавренов (ДП «НАЕК «Енергоатом»).

Власна інформація