В числi бюджетоформуючих

Найбільші підприємства Хме­ль­ниччини сплатили до бюджету понад півмільярда гривень.

Хоча частка цих підприємств у загальній кількості платників податків області ледь складає одну соту відсотка, проте саме ці 10 промислових титанів краю торік забезпечили п’яту частину усіх бюджетних надходжень Хмельниччини, перевершивши власні результати 2011 року майже на 200 мільйонів гривень.

На сьогодні «великі платники податків» Поділля – це флагмани економіки не тільки регіону, а й країни в цілому. Aби підкреслити значення цих підприємств для державної скарбниці, й використовується термін «бюджетоформуючі».

Гордість регіону за підсумками 2012 року – це вiдокремлений пiдроздiл «Хмельницька АЕС» державного пiдприємства НАЕК «Енергоатом», ПАТ «Хмельницьк­обленерго», ПАТ «Подільський  цемент», ПАТ «Славутський солодовий завод», ВАТ «Шепетівська реалбаза хлібопродуктів», ПАТ «Хмельницькгаз», ПАТ «Хмельницький обласний пивзавод», ДП ПАТ «Оболонь» «Красилівське», ТОВ «Сіріус екстружен» та ПАТ «Славутський комбінат «Будфарфор». Власне ці компанії й виз­начають привабливість інвестиційного клімату Хмельниччини для іноземного капіталу, тому вони безумовно заслуговують на уважне ставлення з боку держави.

Тож аби господарські гіганти краю стали еталоном у сплаті податків для інших підприємств області, вже сьогодні влада готова забезпечити для них VIP-обслуговування. Наразі спеціально для бізнес-атлантів країни створено сервіс «горизонтального моніторингу», за допомогою якого державна податкова служба України фактично надає безкоштовні аудиторські послуги великим платникам податків задля визначення надійності власних контрагентів та уникнення участі останніх у сумнівних операціях.

Весь цей комплекс заходів впроваджується в життя заради досягнення однієї великої та надважливої мети – утвердження на теренах країни повністю прозорого та соці­ально-відповідального великого бізнесу, що буде добровільно сплачувати податки за єдиними для усіх правилами.  Та держава дбає не лише про флагманів економіки. На часі на теренах Хмельниччини вже діє сучасна мережа обслуговування платників податків, що складається з 19-ти сервісних центрів. Крім того, новий рік за визначенням міністра доходів та зборів Олександра Клименка стане роком впровадження новітніх електронних сервісів задля досягнення європейських стандартів у обслуговуванні усіх категорій бізнесу та усунення людського фактору у стосунках податківців й підприємців.

«У свою сергу і регіональна податкова служба області докладатиме максимум зусиль для забезпечення комфортної роботи представників підприємницької спільноти краю усіх форм й розмірів. Адже саме партнерські взаємовідносини влади й бізнесу є запорукою реалізації в регіоні програми економічних реформ Президента України „Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», – підсумовує голова ДПС у Хмельницькій області Ігор Сінгаєвський

За матеріалами ДПС

 у Хмельницькій області