В Україні введено єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги

В Україні введено єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги, за яким з 1 січня 2013 року можна передати повідомлення про випадки затримання осіб та необхідність залучення захисника.

Як повідомили в прес-службі Міністерства юстиції України, лінія безкоштовної правової допомоги працює за номером 0-800-213103.

Дзвінок на цей номер безкоштовний для абонентів фіксованого зв’язку України. Для абонентів мобільного зв’язку дзвінок платний і його вартість визначається тарифами відповідного оператора. Дзвінки неможливі з таксофонів та з-за кордону.

Функціонування єдиного телефонного номера передбачає переадресацію вхідного дзвінка до відповідного центру автома­тично.

У разі тимчасової неможливості прийняти відповідним центром телефонний дзвінок (лінії зв’язку тимчасово не доступні), система автоматично переадресує вхідний дзвінок у найближчий сусідній центр.

Крім того, повідомлення про випадки затримання осіб можна передати за адресами електронної пошти центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

У листопаді 2012 року прес-служба Мін’юсту повідомила, що у всіх областях України, а також у містах Київ та Севастополь створені центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.