Впроваджено  сучасне пожежне обладнання

 

         У рамках продовження строку експлуатації (ПСЕ) першого енергоблока на Хмельницькій АЕС виконано низку заходів із підвищення пожежної безпеки. Згідно із Комплексною зведеною програмою підвищення безпеки на АЕС, працівниками цеху вентиляції і кондиціювання (ЦВіК) встановлені протипожежні клапани у приміщеннях з електрообладнанням та вентиляційних центрів кабельних споруд, акумуляторних батарей, впроваджено системи протидимового захисту шляхів евакуації персоналу.

         За словами начальника лабораторії налагодження та реконструкції систем вентиляції ЦВіК ВП ХАЕС Бориса Вітковського (на знімку), прийнято рішення про необхідність встановлення на системах вентиляції приміщення акумуляторних батарей протипожежних клапанів.         Встановлення вогнезатримуючих клапанів у місцях перетинання протипожежних перешкод повітропроводами вентиляційних центрів, приміщень акумуляторних батарей, кабельних споруд, приміщень з електричною і електронною апаратурою, зумовлено також необхідністю приведення протипожежних відсіків до нових норм і правил пожежної безпеки при експлуатації АЕС.

         Виконання цього заходу передбачає встановлення на системах вентиляції 126 протипожежних клапанів, які розміщені на приміщеннях реакторного відділення, етажерках електротехнічних пристроїв, резервних дизельних електростанціях, кабельних спорудах. Наразі, триває етап дослідної експлуатації.

         Сигнали з протипожежних клапанів надходять на диспетчерський пульт чергової зміни ЦВіКу, де встановлено панель сигналізації. Серійні клапани, які були передбачені типовими проектами, мали лише механічну дію, закривались у випадку аварійних ситуацій при досягненні температури +72,5 о С. Після виконання модернізаційних робіт із встановлення електрифікованих клапанів, інформація виводиться на панель сигналізації.

          «Панель сигналізації – це обладнання для сповіщення про виникнення позаштатних ситуацій. Не чекаючи спрацювання протипожежного оповіщувача, чи виявлення ознак пожежі при обході персоналом, скорочуються терміни виявлення пожежі, її локалізації і ліквідації в найкоротші терміни», - зазначив начальник зміни ЦВіК ВП ХАЕС Олександр Іванов.

         Наразі протипожежні клапани встановлені лише на першому енергоблоці, аналогічні заходи із встановлення вогнезатримуючих клапанів заплановано впровадити і на другому енергоблоці ХАЕС.