Хмельницьку АЕС відвідали представники японської телекомпанії

Цьогоріч вже не вперше Хмельницьку АЕС відвідують журналісти із далекої Японії.  Представники японської телекомпанії «Mainschi Broadcasting System Co., Ltd», під час візиту, намагалися з’ясувати: наскільки безпечна атомна енергетика України в цілому та які додаткові заходи щодо безпеки АЕС були проведені після аварії на атомній станції Фукусіма. На всі питання японських журналістів вичерпну відповідь дав генеральний директор Хмельницької АЕС Микола Панащенко, який детально розповів про основні заходи із безпеки на АЕС України. «Після аварії на Чорнобильській АЕС значну увагу було приділено культурі безпеки та підвищенню професійного рівня персоналу АЕС. Зокрема, введено в дію повномасштабні тренажери блочних щитів управління для повноцінного навчання оперативного персоналу з метою запобігання помилок під час процесу управління. Аварія на АЕС Фукусіма змусила поглянути по-новому на малоймовірні події. На атомних станціях України були проведені стрес-тести, за результатами яких розроблено ряд додаткових заходів з безпеки, які увійшли до комплексної зве­деної програми з безпеки», - зазначив кері­вник Хмельницької атомної станції.

В рамках візиту, знімальна група японської телекомпанії відвідала машзал та блочний щит управління першого енергоблока, а також побувала на проммайданчику третього та четвертого енергоблоків. Пояснення щодо роботи діючих енергоблоків давав головний інспектор станції Костянтин Коба. Під час огляду будівельного майданчика з найближчими перспективними планами щодо спорудження Х/3, Х/4 ознайомив журналістів з Японії заступник генерального директора з капітального будівництва Олег Рахлінський.

Професійні відповіді та коментарі спеціалістів ХАЕС на всі питання отримали японські журналі­сти під час перебування на Хмельницькій АЕС.

Підводячи підсумки візиту, представники японської телекомпанії відзначили відкритість та високий професіоналізм хмельницьких атомників.

Власна інформація

Фото Валерія Валуєва