Живе такий мандрівник

У Нетішині в галереї Арт-ПЛАСТ демонструється унікальна фотовиставка дивної молодої людини Валерія Кришень, який першим з українців здійснив навколосвітню подорож на мотоциклі. Понад 63 тисячі кілометрів за 307 діб «намотала» його Honda Africa Twin. Відтак ця зустріч найцікавіша  для місцевих байкерів, очолюваних керівником мотоклубу «Енерджи» Борисом Шевчуком. Саме через нього домовлявся мандрівник про демонстрування фотосвітлин з місцевим краєзнавчим музеєм і знайшов цілковиту підтримку у очільника закладу Оксани Кононюк.

Цього разу виставка представлена на суд нетішинців дещо нетрадиційно: без екскурсійної передмови, без участі музейників. Приходьте і спілкуйтесь.

А співрозмовник і головний «винуватець» події самостійно розповість про кожну світлину, що ілюструє його пригоди. До того ж, Валерій зустрічається з юними нетішинцями в школах міста, аби розповісти юні, як слід ставити перед собою мету і як добиватись її здійснення.

Він переконаний, що лише щира посмішка і повага до іншої людини, незалежно від віросповідання, національності, поглядів на існуючі порядки і життєвий уклад, служать перепусткою у світ твого подорожнього, у його прихильність до тебе. Ця посмішка не раз виручала юнака у манд­рівці, адже під колесами його мотоцикла дороги Сполучених Штатів Америки, Еквадору, Мексики,  Колумбії, Болівії, європейських держав. Він ночував у джунглях і в горах біля вулканів, на узбережжях Тихого та Атлантичного океанів, пересік екватор, і так далі і таке інше. Йому загрожувала в’язниця за незаконне перебування у Колумбії, в яку потрапив морем на яхті, їв усіляку живність, аби не пропасти з голоду. Але це була його мрія, і вона підкорилась сміливцю.

Звичайно, після такої подорожі у Валерія тисячі оповідок і думок від побаченого. Він адекватний до оточуючого світу, миролюбивий і надзвичайно закоханий у неньку-Україну. Кращої землі, стверджує мандрівник, все-одно немає. Але це можна оцінити по-справжньому, коли побачиш інші землі.

Мандрівник задумав написати книгу. Вона буде «про життя, любов, дружбу, про все те, що цікавить людину». Він не вважає, що досяг найвищої мудрості, але певне переосмислення життя дає право висловити власні думки. Під час подорожі Валерій вивчив іспанську, перейняв багато знань з побуту країн, якими мандрував.

Загалом, він цікавий співрозмовник і непересі­чна особистість. Поспі­шайте поспілкуватись, адже виставка і її господар будуть лише до 12 лютого.

Віктор Павлов

Фото Валерія Валуєва