Першу російську школу було засновано в м. Шепетівці в 1934р. Спочатку вона була початковою школою. Вона містила в собі 1-4 класи і була розташована в будинку колишньої польської школи по вул. Леніна (на даний момент приміщення НВО №1 - школа №4).

Школа комплектувалась із дітей військовослужбовців, робітників будівельників, підприємств промисловості і транспорту. Заняття проводились в другу зміну.

В 1934 р. за рішенням Міністерства освіти УССР було розпочато будівництво школи по вул. Островського. Це будівництво закінчилося в 1936 р. Перша школа отримала відмінну триповерхову будівлю.

З переходом в нове приміщення, школа поповнилася новим складом учнів і була реорганізована в семирічну. Першим директором в 1936р. було призначено випускника Ворошиловградського (нині Луганського) педінституту, Сагірова.

Серед перших учнів школи були: Бадовський Л.М., Шестацька М.І., Мілютіна Ю.А, Базелюк А.І., Ларіна, Стефанова та інші. З кожним роком кількість учнів в школі збільшувалась і в 1941 році перша російська школа стала середньою школою. В школі створені зручні навчальні кабінети: фізичний і біологічний. Організована їдальня.

Великий внесок в розвиток кабінетів вніс вчитель біології Садовський Л.Н., якого в 1936 році було призначено директором школи. При ньому в 1941 році відбувся першій випуск учнів 10-го класу.

Але, на жаль, Садовський Л.Г загинув на фронті в перші дні війни.

4 липня Шепетівка була окупована фашистами, які використали школу під казарму і шпиталь, а шкільне майно знищили.

Пізно восени німці дозволили відкрити два класи початкової школи на першому поверсі. Навчання було платне (150 крб. на місяць з учня). Школу відвідувало дуже мало дітей, а з наступом зими заняття з освіти припинилося.

Літом 1943 р. в приміщенні школи був пункт для відправки молоді в Німеччину.

11 лютого 1944 року Шепетівка була звільнена від німецьких окупантів військами 1-го Українського фронту. Завдяки спільній праці вчителів, батьків учнів 1 вересня 1944р. вперше після війни, діти сіли за парти (4 початкових класи).

З 1-го жовтня почались заняття в 5-10 кл. За один рік школа була повністю відновлена.

Директором школи в 1944-47рр. був Рубанов І.А., який повернувся з фронту і відновив роботу школи разом з вчителями-фронтовиками: Фесенюк Л.М., Ковальчук А.М., Гольдштейн І.І., Пономаренко А.Д.

Вчитель початкових класів Кубинський Н.Н. був одним з активних учителів по відновленню школи в 1944-45р.р. І пішло завертілося шкільне життя.

З 1950 року школа вступає в новий період свого розвитку: директором стає Лаврінко А.П. При ньому збільшилась кількість учнів , міняє облік школа, створюється просторий актовий зал, вестибуль.

В 1948 році з’явилась і перша почесна нагорода „Заслуженого вчителя України” її отримала вчитель початкових класів Мілютина З.А. А згодом і учитель Ієвлева Є.П., директор школи Лаврінко А.П., успішно працює фізичний гурток під керівництвом вчителя фізики Шабадаха В.К. Багато приладів, таких, як „Зоряне небо”, (учні Дем’яненко і Ржепишевський) „Діюча модель атомного ядра” (Дем’яненко) „Діюча модель сонячної системи” (учні Барсуков і Островський) були показані на республіканській виставці народного господарства. Вчитель Шабадах В.К. був нагороджений орденом Леніна.

За період з 1945 - 1949 зросла кількість випускників 10 кл. Так в 1945 році закінчило школу - 9 учнів, 1946 - 15 учнів, 1947 - 19 учнів, 1948 - 23 учнів, в 1949р. - 19 учнів. В 1949 р. школі присвоєно ім’я Миколи Островського. В 1950 році школу вже закінчили - 34 чол., в 1952 - 52 учня, а в 1953р. - 69 чол.

В 1954 році в приміщенні школи створюється невелика майстерня, яку згодом було обладнано станками та приладами, а в 1956 році було збудовано нову майстерню: простору та обладнану ще більше на сучасному рівні. В 1956 році було обладнано автоклас, а в 1957 році збудовано теплиці і крільчатник.

В 1960 році директором було призначено Соловйова Сергія Михайловича (вчитель історії).

В 1962 році за ініціативою батьківського комітету розпочато будівництво столярної майстерні, загальною площею 104 м3 Будівництво закінчено в 1963 році. Значно поповнилась матеріальна база кабінетів.

В 1963 році наказом районо школа виділена в Шепетівці, як опорна школа.

З цього року значно активізувалась організація гурткової роботи. Вчителі Шаботах В.К., Лернер С.Е., Пономаренко А.Д., Товпелева І.М., Гольдштейн І.І., Гутман М.А., прищеплювали дітям любов до винахідництва та дослідницької роботи. На протязі навчального року було виготовлено понад 150 приладів, які демонструвались на республіканських виставках.

Ще в ті часи відчувався потяг дітей до фізико-математичного профілю. Учень Шамшин в 1963 році став переможцем республіканської олімпіади юних фізиків.

В 1967 році на посаду директора школи було призначено Скачко М.С.

Випуск 1968 року нараховував вже 837 учнів.

З 1972 р по 1986 р. директором школи була Машевська Олена Андріївна. Під її керівництвом завершено будівництво нового приміщення школи, що дало змогу перейти на заняття в одну зміну. Почали працювати шкільна їдальня, спортивний зал, кабінет фізики і хімії, радіовузол, лінгафонний кабінет.

Був відкритий зал М.Островського і Бойової слави.

Учні школи постійно бували на екскурсіях у Бресті, Мінську, Києві, Москві, Рівному, Архангельську, Керчі, Севастополі, Ленінграді та інших містах.

З 1982 р. почали поглиблено вивчати англійську мову з першого класу і школа отримала статус з поглибленим вивченням англійської мови.

В осінньо-весінній період школа надавала посильну допомогу працівникам колгоспу с. Травлин і Хролін у збиранні врожаїв: буряка, моркви, огірків, яблук, кукурудзи, пастернаку.

З 1986 по 1997 рік директором школи був Дзяворук Петро Францович.

В цей період перебудований спортивний майданчик, почали функціонувати майстерні по обробці деревини, металу, швейна майстерня, кабінет вишиванки. Працював шкільний кооператив. Початкова школа перенесена в філіал, де були створені всі умови: спортзал, їдальня, бібліотека.

Шкільна бібліотека перенесена в більш зручне приміщення.

З 1992 року почали набирати класи з українською мовою навчання. Під час літніх канікул в с. Травлин був організований стаціонарний табір праці і відпочинку.

З 1998 року директором школи працює Молявчик Володимир Андрійович. В 2000 році проведено реконструкцію фасаду школи, огороджено школу. В школі створено новий кабінет інформатики, оснащено його новими сучасними комп’ютерами, що дало можливість надавати професійну підготовку для старшокласників за спеціальністю „Оператор ПК”. В 2000 році пройшла реорганізація школи в „Навчально-виховне об’єднання №2”. В об’єднанні почала функціонувати дошкільна ланка. Проведено в 2001 році капітальний ремонт шкільної їдальні, що дало змогу налагодити харчування найкраще в місті.

В 2002 році в школі створений новий кабінет директора та секретарів, кабінет зарубіжної літератури. Школа приділяє належну увагу роботі з обдарованими дітьми. За результатами участі в олімпіадах та наукових-дослідницьких роботах школа посідає протягом багатьох років призові місця . Призерами республіканського рівня стали :
Войта А., Маслій С., - з обслуговуючої праці; Петросян Аревік - з української мови; Майзліш Олександр, Борун Андрій - з математики та фізики.

 

Вчителі  школи

Молявчик Володимир Андрійович 20.09.55 р.н. директор школи, працює в школі з 1998 року. Закінчив Рівненський педагогічний інститут за спеціальністю „Вчитель фізики-математики” .

Піонтковська Галіна Рафіківна 05.03.62 р.н. вчитель російської мови та літератури, працює в школі з 1986р.н. Закінчила Горьківський університет за спеціальністю „Вчитель російської мови та літератури”.

Рибак Наталія Миколаївна 08.05.59 р.н. вчитель біології та ОБЖ, працює в школі з 2003 року. Закінчила Чернівецький педагогічний університет за спеціальністю „Вчитель біології”.

Пристайчук Ольга Євгенівна 08.01.69р.н. вчитель історії, працює в школі з 1987 року. Закінчила Івано-Франківський педінститут за спеціальністю „Вчитель історії”.

Юріна Людмила Анатоліївна 02.04.51р.н. заступник директора з дошкільного виховання, працює в школі з 2000 року. Закінчила Рівненський педагогічний інститут за спеціальністю „Психологія і педагогіка (дошкільна)”.

Альоша Валентин Анатолійович 02.04.63 р.н. вчитель фізики, працює в школі з 1999 року. Закінчив Вінницький педагогічний інститут за спеціальністю „Вчитель фізики та математики”.

Хаврун Галина Борисівна 16.10.73 р.н. вчитель фізики, працює в школі з 1996 року. Закінчила Чернівецький педінститут за спеціальністю „ Вчитель фізики та математики”.

Парфенюк Тетяна Григорівна 03.09.58 р.н. вчитель української мови та літератури , працює в школі з 1997 року. Закінчила К.- Подільський педінститут за спеціальністю „Вчитель української мови та літератури”.

Давидюк Галина Кирилівна 27.08.56 р.н. вчитель української мови та літератури, працює в школі з 1997 року. Закінчила Вінницький педінститут за спеціальністю за „Вчитель українська мова та література”.

Ковальчук Ніна Миколаївна 17.03.63 р.н. вчитель української мови та літератури, працює школі з 1984 року. Закінчила К.- Подільський педінститут за спеціальністю „Вчитель української мови та літератури”.

Тарасюк Надія Василівна 02.02.58 р.н. вчитель української мови та літератури, працює в школі з 1995 року. Закінчила К.- Подільський педінститут за спеціальністю „Вчитель української мови та літератури”.

Скрипнюк Оксана Вікторівна 28.08.72 р.н. вчитель української мови та літератури, працює в школі з 1995 року. Закінчила Чернівецький педінститут за спеціальністю „Вчитель української мови та літератури”.

Боднарук Ніна Іванівна 30.01.69 р.н. вчитель української мови та літератури, працює в школі з 1991 року. Закінчила К.-Подільський педінститут за спеціальністю „Вчитель української мови та літератури”. На даний час знаходиться в декретній відпустці по догляду за дитиною по досягненню нею 3-х річного віку.

Сирма Світлана Кирилівна 24.09.49 р.н. вчитель російської мови та літератури , зарубіжної літератури працює в школі з 1981 року. Закінчила Ужгородський університет за спеціальністю „ Вчитель російської мови та літератури”.

Баранова Валентина Петрівна 18.06.54 р.н. вчитель російської мови та літератури, зарубіжної літератури працює в школі з 1977 року. Закінчила Рівненський педінститут за спеціальністю „Вчитель російської мови та літератури”.

Неродюк Любов Трохимівна 02.01.46 р.н. вчитель російської мови та літератури, працює в школі з 1977 року. Закінчила Рівненський педінститут за спеціальністю „Вчитель російської мови та літератури”.

Майзліш Марк Семенович 05.09.49 р.н. вчитель математики, працює в школі з 1989 року. Закінчив К.- Подільський педінститут за спеціальністю „Вчитель математики”.

Кутова Тетяна Василівна 19.03.57 р.н. вчитель математики, працює в школі з 1998 року. Закінчила Житомирський педінститут за спеціальністю „Вчитель фізики”.

Куйда Катерина Сергіївна 12.05.62 р.н. вчитель математики, працює в школі з 1996 року. Закінчила Пермський педінститут за спеціальністю „Вчитель математики”.

Кривінчук Олена Аркадіївна 05.12.70 р.н. вчитель фізичного виховання, працює в школі з 2002 року. Закінчила К.- Подільський педінститут за спеціальністю „ Вчитель фізичного виховання”.

Заєць Лілія Анатоліївна 08.08.78 р.н. вчитель математики, працює в школі з 2000 року. Закінчила Тернопільський педінститут за спеціальністю „Вчитель математики та інформатики”. На даний час знаходиться в декретній відпустці.

Василишина Надія Василівна 01.01.57 р. н. вчитель інформатики працює в школі з 1992 року. Закінчила Дрогобицький педінститут за спеціальністю „Вчитель математики”.

Шандріна Феодосія Федорівна 10.02.39 р.н. вчитель історії працює в школі з 1971 року. Закінчила К-Подільський педінститут за спеціальністю „Вчитель історії”.

Красова Наталія Володимирівна 23.05.58 р.н. вчитель географії, працює в школі з 1991 року. Закінчила Ленінградський педінститут за спеціальністю „Вчитель географії”.

Баєва Неоніла Григорівна 06.09.45 р.н. вчитель біології, працює в школі з 1967 року. Закінчила Мічурінський педінститут за спеціальністю „Вчитель біології”.

Штен Петро Олександрович 25.12.42 р.н. вчитель фізичного виховання, працює в школі з 1970 року. Закінчив К.- Подільський педінститут за спеціальністю „Вчитель фізичного виховання”.

Приходько Василь Іванович 25.02.42 р.н. вчитель фізичного виховання, працює в школі з 1987 року. Закінчив К.- Подільський педінститут за спеціальністю „Вчитель фізичного виховання”.

Давидова Лідія Вікторівна 02.12.66 р.н. вчитель образотворчого мистецтва, працює в школі з 2000 року. Закінчила Київський технологічний інститут за спеціальністю „Інженер легкої промисловості”.

Степанюк Людмила Володимирівна 13.07.64 р.н. вчитель хімії, працює в школі з 2001 року. Закінчила Ужгородський державний університет за спеціальністю „Вчитель хімії”.

Коленко Віра Михайлівна 22.01.45 р.н. вчитель англійської мови, працює в школі з 1987 року. Закінчила Житомирський педінститут за спеціальністю „Вчитель англійської мови”.

Хмельницька Валентина Павлівна 18.11.42 р.н. вчитель англійської мови, працює в школі з 1987 року. Закінчила Житомирський педінститут за спеціальністю „Вчитель англійської мови”.

Драчук Марія Феліксівна 07.04.42 р.н. вчитель англійської мови, працює в школі з 1983 року. Закінчила Вінницький педінститут за спеціальністю „Вчитель англійської мови”.

Артемчук Діана Дмитрівна 03.02.74 р.н. вчитель музики, працює в школі з 1996 року. Закінчила Рівненський ДГУ за спеціальністю „Вчитель музики”.

Дечковська Віра Олександрівна 31.01.69 р.н. вчитель географії, працює в школі з 2001 року. Закінчила Ніженський педінститут за спеціальністю „Вчитель географії”.

Бурковська Світлана Володимирівна 17.10.65 р.н. вчитель МСП, працює в школі за сумісництвом (основне місце роботи дитяча поліклініка - медсестра) з 2000 року. Закінчила Хмельницьке медучилище за спеціальністю „Фельдшер - акушер”.

Супрун Наталія Василівна 08.06.74 р.н. вчитель англійської мови, працює в школі з 2000 року. Закінчила Київський державний університет, курси за спеціальністю „ Вчитель англійської мови”. На даний час знаходиться в декретній відпустці.

Вержбицька Надія Василівна 29.08.52 р.н. вчитель англійської мови, працює в школі з 1986 року. Закінчила Київський інститут іноземних мов за спеціальністю „ Вчитель англійської мови”.

Закревська Оксана Юріївна 12.08.72 р.н. вчитель англійської мови працює в школі з 1999 року. Закінчила Чернівецький університет за спеціальністю „Вчитель англійської мови"

Дідусь Юлія Вікторівна 19.07.83 р.н. вчитель англійської мови працює в школі з 2001 року. Вчиться в Житомирському педагогічному університеті за спеціальністю „Вчитель української мови та літератури”.

Сивопляс Олена Володимирівна 16.05.65 р.н. вчитель англійської мови , працює в школі з 1998 року. Закінчила Псковський педінститут за спеціальністю „ Вчитель німецької та англійської мови”.

Чапалюк Анатолій Іванович 29.05.50 р.н. вчитель креслення, працює в школі з 2000 року. Закінчив Рівненський педінститут за спеціальністю „загальнотехнічні дисципліна та праця”.

Сокальська Тетяна Петрівна 29.08.71 р.н. вчитель зарубіжної літератури, працює в школі з 2002 року. Закінчила К.- Подільський педінститут за спеціальністю „ Вчитель української мови та літератури”.

Шубінська Тетяна Вікторівна 23.12.80 р.н. вчитель української мови та зарубіжної літератури працює в школі з 1999 року. Закінчила Рівненський ДГУ за спеціальністю „Вчитель української мови та літератури”.

Шевченко Валентина Іванівна 20.02.56 р.н. вчитель початкових класів, працює в школі з 1978 року. Закінчила Череповецький педінститут за спеціальністю „ Вчитель початкових класів”.

Терепа Людмила Михайлівна 06.02.67 р.н. вчитель початкових класів, працює в школі з 1987 року. Закінчила Новгородський державний університет за спеціальністю „Вчитель початкових класів”.

Якимчук Наталія Андріївна 11.09.67 р.н. вчитель початкових класів, працює в школі з 1986 року. Закінчила Ялтинське педучилище за спеціальністю „Вчитель початкового навчання”.

Толстюк Людмила Валентинівна 08.03.65 р.н. вчитель молодших класів, працює в школі з 2000 року. Закінчила Рівненський педінститут за спеціальністю „Вчитель молодших класів”.

Мазур Ганна Василівна 22.08.58 р.н. вчитель початкових класів, працює в школі з 1987 року. Закінчила К.- Подільський педінститут за спеціальністю „Вчитель початкових класів”.

Костюк Тетяна Вікторівна 18.06.70 р.н. вчитель початкових класів, працює в школі з 1989 року. Закінчила Барське педучилище за спеціальністю „ Вчитель молодших класів”.

Іванова Тетяна Цезарівна 29.01.63 р.н. вчитель початкових класів, працює в школі з 1984 року. Закінчила Вінницький педінститут за спеціальністю „Вчитель початкових класів”.

Кравчук Ганна Василівна 10.02.55 р.н. вчитель початкових класів, працює в школі з 1985 року. Закінчила К.- Подільський педінститут за спеціальністю „Вчитель початкових класів”.

Сидорова Тетяна Єфремівна 05.08.51 р.н. вчитель трудового навчання, працює в школі з 1986 року. Закінчила Хмельницький технологічний інститут за спеціальністю „ Вчитель трудового навчання”.

Грачова Ольга Володимирівна 08.12.68 р.н. вчитель початкових класів, працює в школі з 1988 року. Закінчила Галичевське педучилище за спеціальністю „Вчитель молодших класів”.

Бялик Ірина Анатоліївна 01.04.63 р.н. вчитель початкових класів, працює в школі з 1986 року. Закінчила К.- Подільський педінститут за спеціальністю „ Вчитель початкових класів.

Усач Марія Миколаївна 21.10.64 р.н. вчитель початкових класів, працює в школі з 1984 року. Закінчила К. - Подільський педінститут за спеціальністю „ Вчитель початкових класів”.

Сідлецька Ірина Миколаївна 29.07.78 р.н. вчитель початкових класів, працює в школі з 2001року. Закінчила Житомирський ДПУ за спеціальністю „ Вчитель початкових класів”.

Дячук Олена Омелянівна 24.09.70 р.н. вчитель початкових класів, працює в школі з 1989 року. Закінчила К. -Подільський педінститут за спеціальністю „ Вчитель початкових класів”.

Огороднік Ганна Миколаївна 16.06.81 р.н. вчитель біології, хімії, працює в школі з 2003 року. Закінчила Тернопільський державний педінститут за спеціальністю „ Вчитель біології, хімії”.

Волова Ірина Іванівна 28.07.72 р.н. вчитель початкових класів, працює в школі з 2003 року. Закінчила Торжське педучилище за спеціальністю „Вчитель початкових класів”.

Дудар Іванна Вікторівна 17.05.82 р.н. вчитель іноземної мови в початкових класах, працює в школі з 2002 року. Закінчила Дубенський педколедж за спеціальністю „Вчитель іноземної мови в початкових класах”.

Плахотнік Наталія Сергіївна 13.05.81 р.н. музичний керівник дошкільної ланки, працює в школі з 2003 року. Закінчила Бердичівське педучилище за спеціальністю „Вчитель музики, музкерівник”.

Якунькіна Галина Федорівна 04.01.59 р.н. вчитель початкових класів, працює в школі з 2002 року. Закінчила Рівненський педагогічний інститут за спеціальністю „Вчитель початкових класів”.

Тищук Марія Петрівна 17.09.58 р.н. вихователь, працює в школі з 2000 року. Закінчила Кременчуцьке педучилище за спеціальністю „Вихователь”.

Нідзельська Світлана Василівна 22.01.67 р.н. вихователь, працює в школі з 2000 року. Закінчила Хмельницьке педучилище за спеціальністю „Вихователь”.

Пукальська Ірина Миколаївна 21.11.60 р.н. вихователь, працює в школі з 2000 року. Закінчила Хмельницьке педучилище за спеціальністю „Вихователь”.

Онопрійчук Лариса Іванівна 01.07.71 р.н. вихователь, працює в школі з 2000 року. Закінчила Рівненський педагогічний інститут за спеціальністю „Викладач педагогіки, психології дошкільного виховання”.

Бобир Вікторія Сергіївна 23.02.70 р.н. вихователь, працює в школі з 2000 року. Закінчила Рівненський педагогічний інститут за спеціальністю „Викладач дошкільного виховання”.

Котовська Інна Євгеніївна 30.08.72 р.н. музичний керівник, працює в школі з 2001 року. Закінчила Кондровське педучилище за спеціальністю „Вчитель музики, музкерівник”.

Зозуля Лілія Миколаївна 13.05.72 р.н. музичний керівник, працює в школі з 2000 року. Закінчила Вінницький педагогічний інститут за спеціальністю „Вчитель музики, муз керівник”.

Півень Лілія Степанівна 02.06.70 р.н. вихователь, працює в школі з 2000 року. Закінчила Рівненський педагогічний інститут за спеціальністю „Викладач дошкільного виховання”.

Мельничук Оксана Юріївна 29.08.77 р.н. муз керівник, працює в школі з 2002 року. Закінчила Бердичівське педучилище за спеціальністю „Вчитель музики, муз керівник”.

Білоцерківська Анісія Лазарівна 15.05.1915 р.н. бібліотекар, працювала в школі з 1949 по 1969 роки. За 20 років роботи, незважаючи на те, що вона була інвалідом війни (ходила на протезі), неодноразово нагороджувалася Почесними грамотами. За період її роботи бібліотека значно оновилася і була зразковою серед шкіл міста Шепетівки