Хмельницька АЕС стала ближчою для Києва

Державна компанія «Укренерго», опе­ратор об’єднаної енергетичної систе­ми України, підключила до роботи лінію електропередач напругою 750 кВ, яка єднає Хмельницьку АЕС з підстанцією «Київська» та забезпечує диверсифіковане енергопостачання столичного регі­ону.

Про це повідомив в.о. голови «Укр­енерго» Всеволод Ковальчук на урочистостях з нагоди завершення будівництва і включення під навантаження об’єкта загальнодержавного значення - заходу повітряної лінії електропередачі напругою 750 кВ ХАЕС - ЧАЕС на ПС 750 кВ «Київська». «Ця лінія підвищить надій­ність нашої енергосистеми та дозволить диверсифікувати постачання Київського регіону. Також для Києва це дасть додаткову потужність понад 1000 МВт, що є еквівалентом споживання півміль­йоном домогосподарств. На сьогодні Київ спо­жива­є 1500 МВт, отже, лінії від Хмельни­цької АЕС та Рівненської АЕС на 50-60% збільшують можливості для зро­стання споживання столиці», - сказав Ковальчук, зазначивши, що будівництво даної ЛЕП було здійснено в рамках проекту по розвантаженню потужностей двох АЕС для потреб Київського енерговузла.

Також він зазначив, що підключення цієї ЛЕП забезпечить Київське енерго­кільце дешевою електроенергією. «Економічний ефект очевидний – чим більше в балансі атомної генерації, тим дешевше може бути кожка кіловат-година», - підкреслив глава «Укренерго».

За даними «Укренерго», вартість будівництва ліній електропередач від Хмельницької АЕС до столичного регіону протяжністю 129,5 км склала 1,7 мільярда гривень. Будівництво ЛЕП від Рівненської та Хмельницької АЕС здійснювали індійська компанія Kalpataru Power Transmis­sion Limited і хорватська – Dalekovod d. d.

Проект видачі додаткової потужності від двох АЕС до столичного регіону компанія «Укренерго» почала реалізовувати­ 2011 року. Мета цього проекту – забезпечити транзит зайвої потужності, яка генерується атомною енергетикою, із західного регіону до дефіцитного центра­льному регіону та забезпечити диверсифікацію енергопостачання останнього.

У грудні 2015 року в рамках цього проекту була введена в роботу лінія електропередач напругою 750 кВ від Рівненської АЕС до підстанції «Київська». Вартість її будівництва склала 2,2 мільярда гривень.