КЛЮЄ ТАМ, ДЕ Й НЕ КЛЮЄ

На водосховищі Хмельницької АЕС відбулися змагання на кубок «Клубу рибалок-аматорів ВП ХАЕС» серед прихильників лову риби на англійську вудку – фідер.

Рибалок можна розділити на дві категорії. Одні люблять усамітнитись на бере­зі водойми у чекані вдалого клювання, а інші свій вільний час проводять у компа­нії, що сповідують справжній рибальський­ азарт. Саме до останніх належить біль­шість членів «Клубу рибалок-аматорів ВП ХАЕС», який нещодавно відсвяткував своє 10-річчя. Вони є постійними учасниками змагань різними видами вудок – від не надто «доброзичливих» зимових до надчутливих спінінгів. Своє місце по праву займає і англійська вудка, особливостями використання якої опанували найнаполегливіші та допитливі рибалки. На змагання таких зібралось два десятки. Вони й почули напутні слова з уст голови «Клубу рибалок-аматорів ВП ХАЕС» Сергія­ Онищука та його надійних поміч­ників, представників суддівської колегії.

Суботній ранок видався комфортним. Нікому не дошкуляв ні вітер, ні дощ. Лише з кожною хвилиною сходу сонця спека все біль­ше нагадувала про себе.

Початок змагань за­­­свідчив, що всі його учасники налаштовані на бороть­бу за звання най­вправнішого рибалки. Серед новачків є когорт­а  іменитих лю­би­телів спортивної риболовлі, які неодноразово під­німались на сходинку п’єдесталу клубу. Спочатку була надія, що саме вони зададуть тон у своєрідній конкуренції. Але…

Коли наступив момент оголошення результатів змагань, більшість його учасників була здивована, що серед переможців прізвища молодших колег.

Третій результат у вправності лову на англійську вудку показав Сергій Третяк, упіймавши 527 грамів риби. Він виявився номінантом й на найбільший упійманий екземпляр – карася вагою 172 грами. Дещо кращий результат у Артема Мельника – 707 грамів.

За результатами спостереження суддівської колегії, «недосяжним» виявився Володимир Єфремов, який примудрився за відведені години змагань упіймати аж 3 кіло­грами 900 грамів риби. Варто відмітити, що  більшість її була малих розмірів.

У чому ж секрет цього вправного рибалки? Він простий: потрібно примусити рибу від­гукнутися на своєрідну рецепту­ру прикормки.          Тут, як мовиться, Во­лодимир не прогадав. Крім цього важлива й тактика риболовлі та велике бажання перемогти.

В народі кажуть, що ніколи не пізно учитись. Це довів член «Клубу рибалок-аматорів ВП ХАЕС» Володимир Єфремов, переможець змагань.

Олександр Шустерук

Фото Олега Гея