Крізь вогонь та дим…

28 жовтня на базі 7-ї державної пожежно-рятувальної частини 3-го ДПРЗ ГУ ДСНС України у Хмельницькій області відбулись обласні змагання за звання «Краща ланка ГДЗС» серед оперативно-рятувальних підрозділів області. За словами заступника начальника Головного управління з реагування на надзвичайні ситуації ГУ ДСНС України у Хмельницькій області полковника служби цивільного захисту  Петра Сибі­ги, цей захід проводиться щорічно і став доброю традицією. Метою проведення змагань, насамперед, є підвищення готовності до дій за призначенням і вдосконалення професійної майстерності особового складу, перевірка фактичного рівня теоретичних знань та практичних навичок газодимозахисників області, адже саме на них покладене найважливіше завдання – рятування людей та евакуація майна під час пожежі, розвідка та гасіння пожеж, забезпечення безпечних умов роботи для інших підрозділів, які прибувають на допомогу.

Участь у змаганнях взяли 60 рятувальників з 12 підрозділів області, що мають газодимозахисну службу. На швидкість вогнеборці виконували нормативи з оперативної перевірки апаратів, проводили розвідку у непридатному для дихання середовищі з прокладанням рукавної лінії та подачею ствола у задимлене середовище, жваво відпрацьовували оперативне розгортання від автомобіля з подачею ствола по висувній драбині на третій поверх навчальної вежі та проводили евакуацію потерпілого за допомогою рятувальної мотузки.

Найкращою ланкою у трьох видах змагань, яка витратила найменше часу на виконання вправ, стали вогнеборці  7-ї державної пожежно-рятувальної частини 3-го ДПРЗ м. Нетішин, друге місце посіла команда 13-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Красилів, а третє місце вибороли рятувальники аварійно-рятувального загону  м.Хмельницький.

Заступник начальника Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області Петро Сибіга привітав всіх учасників змагань та нагородив переможців.

Юлія Смитанюк,

начальник групи планування, аналітичного та документального забезпечення 3-го ДПРЗ, старший лейтенант служби цивільного захисту

Фото Олександра Шустерука