Вхід

Святослав Вакарчук завітав на ХАЕС

Пон, 01 Лютого 2016

Святослав Вакарчук завітав на ХАЕС

У навчально-тренувальному центрі Хмельницької АЕС представлено персональну виставку портретів та композицій із флуоресцентного пластиліну, які належать талановитим рукам дозиметриста цеху радіа­ційної безпеки Олександра Гончарука.

Він не вперше для широкого загалу демонструє творчі здобутки. Його роботи експонувались на виставках у Нетішинському міському краєзнавчому музеї.

Техніку, з якою експериментує Олександр Гончарук, можна назвати «пластиліновим графіті». У його домашній колекції знаходимо  пейзажі, сюжети з комп’ютерних ігор і, звичайно, портрети. Особливо гордиться художник відтвореними образами своїх музичних кумирів – Майкла Джексона, Віктора Цоя, Боба Марлі. Торік він створив портрет барда і актора Володимира Висоцького. За словами автора, до цього його надихнула не тільки прихильність до таланту цієї непересічної людини, а й відомості про те, що на сьогодні вулиця Висоцького є першою у світі серед майже чотирьох десятків аналогічних вулиць у різних країнах, зокрема, Росії, Болгарії, Німеччині.

- Пластилін, як на перший погляд, ніби й простий матеріал, - розповідає Олександр, - але примхливості йому також не позичати. Він боїться надмірного тепла, механічних пошкоджень. З ним треба працювати обережно. Я практикую із флуоресцентним пластиліном, бо він має яскраві кольори. Завдяки його властивостям вдається відтворити різні образи. Звичайно, що без експериментів у змішуванні кольорів тут аж ніяк не            обійтись.

Нещодавно у творчому доробку митця з’явились нові роботи. Це портрети його улюбленців – відомих рок-музикантів – Тупака Аману Шаура, Курта Кобейна. Останній не лише автор  пісень, вокаліст гурту «Нірвана», а й художник. У когорті відомих особистостей є й лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук. Олександр його портрет виконав з великою любов’ю. Про це свідчить схожість на живого персонажа. Вакарчук має свій неповторний імідж у своїй щирій та відвертій посмішці.

Зараз Олександр Гончарук працює над ідеєю відтворення образів людей-легенд, які залишили помітний слід у світовій культурі, мистецтві. Митець планує створити із пластиліну портрет колишнього директора Хмельницької АЕС Олексія Івановича Троценка, якого можна, без сумніву, вважати легендою вітчизняної атомної енергетики.

Олександр Шустерук

Фото автора

 
ВідмінитиДодати коментар