весна 2012 – благодійність, спорт, освіта та наука

Молодіжна організація первинної профспілкової організації ВП Хмельницька АЕС традиційно активно проводить вільний від роботи час. Не винятком стала і весна 2012. Десятки заходів, сотні учасників, маса задоволених від спілкування і безліч охочих долучитись до нових акцій. Варто відзначити, що і діапазон діяльності настільки широкий, що практично кожен молодий працівник АЕС може віднайти для себе щось до душі: спортивно-туристичні заходи, «КВК», наукові та освітні проекти, благоустрій, шефська допомога. Важливою ланкою будь-якої організації є організаційна робота. Даний напрямок успішно очолює Юрій Яремчук (ВППР). З початку року проведено п’ять засідань Ради організації молоді, три засідання Президії РОМ та одне розширене засідання. На останньому були присутні 25 представників цехів та 13 запрошених, особи, які прийшли ,сповістити про власну ініціативу, аби включитися в роботу.

Не останні  в  науці

16 березня делегація Організації молоді ППО Хмельницької АЕС взяла участь в конкурсі наукових доповідей ДП НАЕК «Енергоатом». Серед 19 представлених доповідей, праці молодих науковців Хмельницької АЕС виділялися тим, що відповідали всім вимогам «Положення про проведення конкурсу наукових доповідей серед молодих працівників ДП НАЕК «Енергоатом». Однак недосконала система оцінки та  де в чому суб’єктивний підхід певних членів журі до оцінювання виступаючих дозволили лише одній роботі зайняти призове місце. Олексію Ущаповському (ЦТАВ) за доповідь про гендерну політику в ДП НАЕК «Енергоатом» було присуджено третє місце. Айдер Хайредінов (ЦТАВ) та Олександр Третяк (ВТС) отримали заохочувальні грамоти за участь у конкурсі.

 

Туристичні  фотомиті

В кінці березня комісією з туризму (очолює Юлія Ковальчук) ОМ ППО ХАЕС проведено фотоконкурс серед молоді ВП ХАЕС на тему “Мої туристичні миті”. На розгляд журі конкурсу в складі фотокореспондента газети «Перспектива» Валерія Валуєва та професійного фотографа Андрія Мананнікова з м. Нетішин, було виставлено 17 фотографій, які відображали туристичні миті молодіжного життя. Переможцями стали Віталій Омельченко (ЕРП) з роботою «Карпатський краєвид», Олег Гей (CФЗ) – «Керченська затока» та Світлана Дмитрук (СІТ) - “Туманна”.

 

Найкраща  гра - КВК

1-2 травня в кіноконцертному комплексі м. Славутич пройшов VII конкурс КВК серед органі­зацій молоді Атомпрофспілки. У конкурсі взяли участь вісім команд: «Ревучі турбіни» КІЕП (м.Київ), «Амстердам» СНУЯЕіП (м. Севастополь), «Енергодарські хорти» ЗАЕС (м. Енергодар), «Ремонту не підлягає» ЮУАЕС (м. Южноукраїнськ), Energysity ЧАЕС (м. Славутич), «Моя улюблена команда» СхідГЗК (м. Смоліно), «Made in Neteshin» (м. Нетішин) та «Клініка» СМЧ-4 (м.Нетішин).

Редактором гри виступив Артем Широкий (Чернігівська ліга КВК). Журі наступне: Ільгіз Ісхаков (Славутич), Олександр Демидов (Славутич), Павло Прудніков (Київ), Роман Пилявський (Київ), Олександр Гончарук (Київ). Ведуча - Наталія Маєвська (ЮУАЕС).

Зал, де проводилися ігри, справив дуже гарне враження на учасників, привітність і активність глядачів надихала членів команд на максималі­зацію своїх зусиль… За результатами проведених конкурсів команда ППО ХАЕС «Made in Neteshin» зайняла четверте місце. Більше інформації про проведений захід можна переглянути за адресою: http://www.facebook.com/photo.php?

fbid=308728542538214&set=o.201406229928009

&type=1&theater та на тематичних форумах в Інтернеті.

 

Прибери  планету

Більше двох десятків молодих активістів 4 травня напередодні Дня перемоги взяли участь в традиційному прибиранні території навколо Лисячої гори. Рада організації молоді подбала про транспорт та інвентар, а молодь вправно впоралась із поставленим завданням – десятки мішків зі сміттям було завантажено в кузов вантажі­вки і вивезено на сміттєзвалище. Пам’ять про партизанську діяльність земляків  задля загальної перемоги не повинна за­­бу­­ватися, а вияв поваги і почуття гордості за своїх земляків не обов’язково вшановується парадами. Даний почин і надалі мусить мати місце серед традиційно організовуваних заходів Організацією молоді ППО ХАЕС. А напередодні власне свята також традиційно комісія з шефської роботи організувала і доставила усім нині живущим 25 ветеранам війни листівки, квіти і подарунки (продуктовий пакет). Свого часу брав участь в подібній акції і цілком усвідомлюю, які емоції з обох сторін - «даруючої і приймаючої» вирують в ті моменти. Герої важких часів - а саме так слід величати цих мужніх людей, - іноді зі сльозами на очах, іноді при повному параді з великою вдячністю (це явно проявлялося) зустрічали «посильних».

 

Нетішин  і  Люблін наводять  мости

7-11 травня ОМ ППО ВП ХАЕС  займалася співорганізацією і участю в міжнародному проекті «Енергетична безпека держави в контексті розвитку ядерної енергетики – можливості і загрози», організованого спільно з університетами України і Польщі. В рамках Проекту було проведено дискусію в НУ «Острозька Академія», в якій взяли участь спеціалісти ВП ХАЕС. Зокрема заступник начальника ВОНС Олександр Голод презентував роботу з охорони і моніторингу впливу АЕС на навколишнє природне середовище, який здійснюється на Хмельницькій АЕС в рамках міжнародних проектів. Провідний інженер ВТС Олександр Третяк (координатор проекту) доповів про міжнародне співробітництво, як передумову та необхідність для розвитку ядерної галузі. Провідний інженер управління реактором Микола Одійчук переконав  учасників зустрічі у безпечності сучасних ядерних реакторів та розповів про кооперацію міжнародного співтовариства в сфері забезпечення ще більш надійних систем безпеки на АЕС. Викладачі та студенти Університету імені Марії Кюрі-Склодовської з Любліна мали можливість відвідати Хмельницьку АЕС,  зону відчуження навколо Чорнобильської АЕС та саму ЧАЕС. Перебування в безпосередній близькості від зруйнованого 4-го енергоблока ЧАЕС розвіяло сумніви щодо тих міфів, легенд і небилиць про смертельну небезпеку знаходження біля ЧАЕС і в зоні відчуження, які постійно розповсюджуються серед населення більшості країн Європи і  світу. Міста Чорнобиль та Прип’ять, Чорнобильська АЕС, природа і люди, які там проживають (близько 400 самоселів) та працюють вахтовим методом (понад сім тисяч) – все вказувало на те, що життя після аварії 1986 року продовжується навіть на території, де відбулася найбільша техногенна катастрофа ХХ століття. Учасники проекту навіть були «трохи розчаровані» тим, що реальна дійсність не є такою страшною та небезпечною, як про те можна багато прочитати на сторінках Інтернетсайтів. Свої враження гості з Польщі виклали на Інтернетсторінці у вигляді підбірки фотографій http://www.politologia.pl/index.php?

strona=galeria&id=133.  

 

Шляхом  милосердя

25 травня, в день останнього дзвоника в Ізяславській спеціалізованій школі-інтернат 25 випускників отримали атестати про повну середню освіту. Саме в цей день представники молодіжної організації ППО ХАЕС відвідали заклад, щоб привітати випускників і вручити їм подарунки (подорожню сумку і рушник) – такі речі їм однозначно стануть у пригоді, адже закінчення школи означає початок нової подорожі – кому до праці, кому в подальший світ навчання… Загалом комісією з шефської роботи було ініційовано і успішно проведено три заходи, зібрано в загальній сумі більше семи тисяч гривень (найактивніші структурні підрозділи - ЕЦ, НТЦ, КВМ, ТЦ, СІТ, ТрЦ, ЦГЗ та ЕРП). Але гроші – не зрівняти з тим, скільки позитивних емоцій, радості і задоволення отримали сотні дітей і літніх людей, які в повсякденному житті з незалежних від них причин лишилися без повноцінної опіки, турботи, любові. Зусилля, затрачені членами комісії з шефської допомоги, турбота, проявлена ними, надовго залишаться в пам’яті дітей і ветеранів.

 

Фізичний  гарт

Плідно проходила робота і в цехах, зокрема ЕРП провів  змагання з більярду, нард, дартсу та настільного тенісу, ТЦ  - змагання з шахів, настільного тенісу та більярду, ХЦ+ГТЦ - змагання з настільного тенісу, ЦТАВ+Управління - змагання з більярду.

 

Олександр Третяк,

член Ради організації молоді ХАЕС